Blaty robocze

Blaty kuchenne drewniane, laminowane du kuchni na zamówienie

Laminowane

Cieszą się dużą popularnością ze względu na bogactwo wzornicze i kolorystyczne; mogą imitować drewno, kamień, beton, metal i inne, z zachowaniem odpowiedniej tekstury. Atutem tego materiału jest stosunkowo niska cena.
Krawędzie blatów można pozostawić z fabrycznym zabezpieczeniem, bądź w celu nadania nowoczesnej formy wykończyć listwami aluminiowymi lub z tworzyw sztucznych.

Kamienne

Wykonywane z naturalnego granitu, w dowolnych kształtach i wymiarach. Duża trwałość powierzchni, naturalna niepowtarzalność wzoru. Wysoka jakość zarówno materiału, jak i jego odróbki.

Typu solid surface

Blaty z bardzo wysokiej jakości materiału będącego mieszaniną rozdrobnionych minerałów, żywicy akrylowej i pigmentów (CORIAN, MONTELLI, STARON). Duże powierzchnie bez widocznych łączeń, nieograniczona możliwość kształtowania blatu. Możliwe jest również zamontowanie w blatach zlewozmywaków i umywalek wykonanych z tego samego materiału, frezowanie ociekaczy w powierzchni roboczej, dowolne kształtowanie krawędzi blatów i listew przyściennych.

Blaty z kompozytów kamiennych

Blaty z bardzo odpornych kompozytów, najczęściej kwarcowych, łaczą zalety twardego materiału kamiennego z możliwościami formowania materiału typu Solid Surface.

Drewniane

Wykonane z twardego drewna bukowego, dębowego, teak lub merbau, zabezpieczone trwałym lakierem lub olejem, dające niepowtarzalną naturalną powierzchnię roboczą.

Stal nierdzewna

Powierzchnia robocza ze stali nierdzewnej, i czystość i sterylność, zapeweniająca jednocześnie oryginalny nowoczesny design.

Szkło hartowane

Blaty ze szkła hartowanego bezbarwnego, barwionego w masie lub lakierowanego od spodu, najczęściej stosowane na powierzchnie barków i stółow, chociaż również coraz częściej jako blaty robocze.