Materiały 2018-05-30T11:37:10+00:00

MATERIAŁY

Mając na celu wieloletnie zadowolenie naszych Klientów meble kuchenne są wykonywane z najlepszej jakości materiałów, zapewniając w ten sposób długą żywotność naszych realizacji. Dzięki temu nasze meble sprawdzają się doskonale przez długie lata.

PŁYTA LAMINOWANA

Najwyższej jakości płyta laminowana renomowanych firm Egger, Pfleiderer, z zastosowaniem odpowiednich odpornych obrzeży PCV i ABS. Dzięki temu meble są trwałe i mogą być z powodzeniem użytkowane przez długi okres. Bardzo bogata kolorystyka, zarówno dekory drewnopodobne, jak i jednobarwne i fantazyjne. Zróżnicowana tekstura powierzchni, nadająca niezwykły wygląd i podnosząca zarówno efekty estetyczne, jak i trwałość.

PŁYTA FORNIROWANA

Wykonywana z użyciem fornirów naturalnych lub modyfikowanych, olejowana lub lakierowana w macie lub w połysku. Idealnie nadaje się do konstruowania korpusów mebli najwyższej jakości, jak i do zastosowania na widoczne elementy korpusowe.

PŁYTA LAKIEROWANA

Wysokiej jakości płyta MDF wykończona lakierami najwyższej jakości. Bogata paleta kolorystyczna, powierzchnie w wykończeniu matowym lub połysku mogą być wzbogacone efektami specjalnymi (ziarnistość, efekt perły, metalic, brokat i inne). Znajduje zastosowanie zarówno przy tworzeniu całych korpusów (szczególnie mebli łazienkowych), jak i w przypadku zastosowania jako wybrane, widoczne elementy.

PŁYTA AKRYLOWA

Wierzchnią warstwę tworzy odporna na działanie promieniowania UV warstwa akrylu o grubości 1mm. Wąskie płaszczyzny są oklejane trwałymi obrzeżami w odpowiednim kolorze. Stosowana do wykonania widocznych elementów korpusowych.

PŁYTA MDF FORNIROWANA

Fronty wykonane z płyty MDF pokryte drewnianymi okleinami. Do dyspozycji mamy szeroki asortyment oklein europejskich, amerykańskich i egzotycznych, w postaci naturalnej bądź modyfikowanej, Powierzchnie w wykończeniu matowym lub połysku mogą być proste lub gięte w dowolny sposób.

PŁYTA MDF LAKIEROWANA

Fronty wykonane z płyty MDF pokrytej lakierami meblowymi najwyższej jakości. Paleta kolorystyczna liczy kilkaset kolorów, a powierzchnie w wykończeniu matowym lub połysku mogą być wzbogacone efektami specjalnymi (ziarnistość, efekt perły, metalic, brokat i inne). Oferowane fronty mogą być proste lub gięte w dowolny sposób. W nowoczesnych aranżacjach częstym zabiegiem jest uzyskanie uchwytu poprzez frezowanie krawędzi frontów

DREWNIANE

Fronty z drewna i materiałów drewnopochodnych produkcji czołowych polskiego producenta Drewpol wykonywane wg najnowocześniejszej technologii zapewniającej bardzo wysoką jakość i trwałość. Oferujemy fronty płycinowe proste i gięte, z dębu, buka, olchy, akacji lub czereśni, barwione na wybrany kolor. Elementy uzupełniające takie jak pilastry, listwy ozdobne i wieńczące dopełnione urządzeniami AGD o odpowiedniej stylistyce dodadzą zabudowie uroku.

PŁYTA MDF FOLIOWANA

Fronty wykonane z płyty MDF pokrytej wysokiej jakości folią (kilkadziesiąt możliwych wzorów, kolorów i faktur) pozwalające na stworzenie kuchni estetycznej, trwałej i łatwej w utrzymaniu w czystości. Oferujemy zarówno fronty proste i gięte w kilkunastu atrakcyjnych wzorach.

PŁYTA AKRYLOWA

Wierzchnią warstwę frontu tworzy odporna na działanie promieniowania UV warstwa akrylu o grubości 1mm, która charakteryzuje sie wysokim stopniem połysku przy zachowaniu powtarzalności koloru. Krawędzie frontów są oklejane obrzeżami w odpowiednim kolorze w połysku. W związku z powyższym materiał taki jest alternatywą dla frontów lakierowanych w połysku

SZKŁO

Jeśli fronty mają „cieszyć oko” nieskazitelnym połyskiem i jednocześnie nie nastręczać żadnych trudności w utrzymaniu w czystości, proponujemy szkło lakierowane Lacobel osadzone w ramce aluminiowej lub naklejone na podbudowę z płyty meblowej. Możliwym też jest nadruk dowolnego obrazka lub fotografii na szkle przeźroczystym – wykorzystanie takiego rozwiązania sprawi, że mebel będzie prawdziwym unikatem.

PŁYTA LAMINOWANA

Fronty wykonywane są z dwustronnie laminowanej płyty wiórowej, której krawędzie oklejane są odpornym obrzeżem PCV lub wykończone są listwą aluminiową. Materiał ten jest bardzo odporny na uderzenia, a jednocześnie tani, stąd jego powszechne zastosowanie jako korpusy szafek. Oferujemy Państwu najwyższej jakości płyty producentów Egger i Pfleiderer.

LAMINOWANE

Cieszą się dużą popularnością ze względu na bogactwo wzornicze i kolorystyczne; mogą imitować drewno, kamień, beton, metal i inne, z zachowaniem odpowiedniej tekstury. Atutem tego materiału jest stosunkowo niska cena.
Krawędzie blatów można pozostawić z fabrycznym zabezpieczeniem, bądź w celu nadania nowoczesnej formy wykończyć listwami aluminiowymi lub z tworzyw sztucznych.

KAMIENNE

Wykonywane z naturalnego granitu, w dowolnych kształtach i wymiarach. Duża trwałość powierzchni, naturalna niepowtarzalność wzoru. Wysoka jakość zarówno materiału, jak i jego odróbki.

TYPU SOLID SURFACE

Blaty z bardzo wysokiej jakości materiału będącego mieszaniną rozdrobnionych minerałów, żywicy akrylowej i pigmentów (CORIAN, MONTELLI, STARON). Duże powierzchnie bez widocznych łączeń, nieograniczona możliwość kształtowania blatu. Możliwe jest również zamontowanie w blatach zlewozmywaków i umywalek wykonanych z tego samego materiału, frezowanie ociekaczy w powierzchni roboczej, dowolne kształtowanie krawędzi blatów i listew przyściennych.

BLATY Z KOMPOZYTÓW KAMIENNYCH

Blaty z bardzo odpornych kompozytów, najczęściej kwarcowych, łaczą zalety twardego materiału kamiennego z możliwościami formowania materiału typu Solid Surface.

DREWNIANE

Wykonane z twardego drewna bukowego, dębowego, teak lub merbau, zabezpieczone trwałym lakierem lub olejem, dające niepowtarzalną naturalną powierzchnię roboczą.

STAL NIERDZEWNA

Powierzchnia robocza ze stali nierdzewnej, i czystość i sterylność, zapeweniająca jednocześnie oryginalny nowoczesny design.

SZKŁO HARTOWANE

Blaty ze szkła hartowanego bezbarwnego, barwionego w masie lub lakierowanego od spodu, najczęściej stosowane na powierzchnie barków i stółow, chociaż również coraz częściej jako blaty robocze.

Jeśli chcą Państwo uniknąć stosowania tradycyjnych okładzin ceramicznych i gresowych w kuchni lub uatrakcyjnić ściany w innych pomieszczeniach zachęcamy do wykorzystania do tego celu materiałów niekonwencjonalnych, dających zupełnie nowe wrażenia. Zastosowanie szkła, laminatów, fornirów bądź stali nada wnętrzu niepowtarzalny charakter wiążąc piękny mebel z otoczeniem w harmonijną kompozycję.

ZAWIASY I SZUFLADY

Najwyższej jakości zawiasy samodomykające drzwi firmy Blum z dożywotnią gwarancją dają Państwu poczucie solidności i niezawodności.
Standardowo montujemy samodomykające się metalowe szuflady rolkowe BLUM METABOX z dożywotnią gwarancją, na życzenie również Blum TANDEMBOX oraz TANDEM(z cichym domykiem).

KOSZE OBROTOWE I WYSUWANE

W szafkach montowane mogą być metalowe kosze obrotowe lub różnej szerokości i wysokości kosze wysuwne „cargo” w wykończeniu chrom, szarym lub białym. Korzystamy z produktów firm Kesseböhmer, Peka, Schachermayer oraz Rejs.

UCHWYTY

Proponujemy wybór spośród kilkudziesięciu wzorów uchwytów metalowych, drewnianych i z tworzyw sztucznych, zarówno dokręcanych jak i wpuszczanych. Dla Klientów ceniących minimalizm w swej ofercie posiadamy uchwyty frezowane na krawędziach (w płycie lakierowanej i fornirowanej), a także mechanizmy Tip-On firmy Blum, pozwalającymi na otwieranie frontów na docisk. Polecamy wyroby firm Gamet, Schwinn i Schachermayer.

OŚWIETLENIE

Oświetlenie związane z meblem może pełnić funkcję użytkową lub dekoracyjną. Oferujemy oświetlenie halogenowe, ledowe lub w postaci żarówek liniowych umieszczone pod szafkami, wpuszczone w szafki i półki wolnowiszące, jak również oświetlenie wnętrz szafek, świetlne panele podsufitowe oraz oświetlenie podblatowe (barowe) i cokołowe.

LISTWY WYKOŃCZENIOWE I MASKUJĄCE

Możliwe jest zastosowanie kilkunastu rodzajów listew przyblatowych uszczelniających styk blatu ze ścianą, jak również listew podszafkowych ozdobnych lub maskujących oświetlenie, a na szafkach górnych i panelach – gzymsowych listew wieńczących.

RELINGI

W przestrzeni między szafkami górnymi a blatem (jak również w każdym innym miejscu) możliwe jest zamocowanie estetycznych poziomych elementów aluminiowych lub stalowych służących do zawieszenia szerokiej gamy akcesorów typu koszyki na ręczniki papierowe, przyprawy, noże, książkę kucharską itd.

Posiadamy w ofercie wszystkie modele urządzeń dostępne na polskim rynku. Oferujemy korzystne warunki zakupu, transport, wyniesienie oraz montaż i podłączenie tychże urządzeń przez uprawnionych instalatorów. Zapraszamy do skorzystania zarówno z oferty regularnej, jak i promocyjnej.