Do jakiego stylu pasują ciemne meble kuchenne?

W branży dekoratorskiej coraz większą popularnością cieszą się ciemne zabudowy kuchenne. To doskonały wybór w przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń. Czarne, antracytowe lub zgniłozielone szafki to wnętrzarski hit ostatnich lat. Dodają wnętrzu klasy, elegancji i indywidualnego charakteru. Podkreślają nietuzinkowy gust właściciela domu. W towarzystwie jaśniejszych elementów dekoracyjnych czy kontrastujących farb i płytek tworzą aranżację, która nie przytłacza ani nie przygnębia swoją stonowaną kolorystyką. Z jakim stylem najlepiej współgrają ciemne meble kuchenne? Sprawdź!

Do jakiego stylu wnętrza pasuje ciemna kuchnia?

Jednolita, matowa zabudowa o głębokich, ciemnych barwach harmonijnie współgra z kuchnią urządzoną w stylu industrialnym i loftowym. Sprawia, że pomieszczenie staje się miejscem reprezentacyjnym – unikatowym i pełnym ekstrawagancji. Wybór mebli w kolorze brązu z dodatkiem szarości , czerni lub ciemnej szarość i stonowanych odcieni granatu świadczy o odwadze właściciela i chęci wyrażenia swojego indywidualnego stylu. Szafki ciekawie komponują się także z surowymi aranżacjami – zwłaszcza minimalistycznymi. Dopełniają wystrój i nadają bardziej przytulną atmosferę.

Ciemne fronty mebli kuchennych o wysokim połysku stanowią znakomity wybór do wnętrz utrzymanych w stylistyce glamour oraz art deco. Domownicy mogą cieszyć niebanalnym efektem estetycznym, nie tracąc nic na funkcjonalności pomieszczenia. W przypadku nowoczesnych kuchni zabudowy występują w geometrycznych formach oraz matowych powierzchniach. Dominują tutaj odcienie szarości, grafitu i czerni. Zazwyczaj można je spotkać w towarzystwie takich materiałów, jak: szkło, metal czy kamień.

Ciemne meble do kuchni? Czemu nie!

W jakich kuchniach najlepiej sprawdzą się ciemne zabudowy meblowe? Jasnych i przestronnych – z dostępem do jak największej ilości naturalnego światła. Czarne, antracytowe czy zgniłozielone szafki mają bowiem tendencję do optycznego zmniejszania pomieszczenia. Nie chcemy przecież przytłoczyć wnętrza i zadziałać na niekorzyść wąskich aneksów. Do ciemnych mebli kuchennych warto dobrać neutralne odcienie ścian, które wprowadzą łagodny kontrast. Znakomicie sprawdzi się kolor kremowy, jasnoszary oraz szaro-beżowy.